San Francisco Essentials Pass: Välj 3 toppattraktioner i San Francisco
Om aktiviteten
- Din bokning bekräftas direkt
- Aktiviteten har GRATIS avbokning!
Översikt
Upplev det bästa av San Francisco med bara ett pass: med San Francisco Essentials Pass kan du välja 3 måste-se-attraktioner från ett urval av ikoniska upplevelser. Spara tid och pengar med ett lättanvänt digitalt pass.
Välj bland planer som en Bay Cruise under Golden Gate, Aquarium of the Bay eller Exploratorium, och komplettera din upplevelse med museer, utomhusaktiviteter eller unika upplevelser som Walt Disney Family Museum.
Planera från en app på din smartphone: synkronisera ditt pass, hantera bokningar och kontrollera scheman för att få ut det mesta av dina 30 dagars giltighet från den första aktiveringen.
Tillgängliga attraktioner (välj 3)
- Kryssning i San Francisco-bukten (Golden Gate Bay Cruise)
- Akvariet i bukten
- San Francisco Zoo & Gardens (San Francisco Zoo & Gardens)
- San Francisco Museum of Modern Art (SFMOMA)
- Exploratorium vid Pier 15
- San Francisco Flyer & 7D-upplevelse
- Cykeluthyrning hela dagen
- Walt Disney Family Museum
- USS Pampanito
En komplett och uppdaterad lista över attraktioner finns i Go City-appen.
Det här ingår i priset
- Ett lättanvänt digitalt pass (QR för skanning vid attraktioner)
- Tillgång till 3 valfria attraktioner
- 30 dagars giltighetstid från första aktivering
- Go City App: digital guide med tidtabeller, kartor, vägbeskrivningar och bokningar
Välj deltagare
I detalj
Vad ingår i San Francisco Essentials Pass? Med det här passet får du tillgång till 3 attraktioner som du väljer bland ett urval av San Francisco-upplevelser. Allt styrs från en mobilapp, där du enkelt kan kontrollera vad som erbjuds.
Hur lång tid har jag på mig att använda det? Från och med den första aktiveringen är passet giltigt i 30 dagar. Om du inte har börjat använda det ännu är det tillgängligt i upp till 1 år efter köpet.
Hur fungerar det här? Du köper passet, får det i digitalt format per post och synkroniserar det med Go City-appen. Där kan du kontrollera tidtabeller, krav och reservationer. Passet börjar räknas när du besöker din första attraktion. Efter det behöver du bara visa QR-koden vid varje entré.
Måste jag välja attraktioner när jag köper det? Nej, du kan välja dem senare, beroende på hur du organiserar din vistelse i staden.
Måste vissa attraktioner bokas? Ja, vissa aktiviteter måste bokas. Vissa aktiviteter kräver förhandsbokning och detta anges i appen.
Kan jag upprepa ett besök? Nej. Passet ger endast ett inträde per attraktion.
Ingår det ett barnpass? Ja, det gör det. Det finns vanligtvis ett barnpris för barn i åldern 3 till 12 år, och många attraktioner ger gratis inträde för barn under 3 år.
Vilka är besparingarna? Besparingarna beror på vilka attraktioner du väljer, men ju högre det individuella värdet av dina besök är, desto större blir skillnaden jämfört med att köpa dem separat.