San Francisco Bay kryssning och Hop-on Hop-off Busstur

4.5
(1.407 Recensioner)

Om aktiviteten

Smarttelefonbiljetter accepteras
Längd: från 1 till 2 timmar
Denna aktivitet har FANTASTISKA recensioner
GRATIS avbokning

Audioguide: Engelska, Franska, Tyska, Italienska, Portugisiska, Spanska

Från
1 079 kr 981 kr
GRATIS avbokning
Inga dolda avgifter
  • Din bokning bekräftas direkt
  • Aktiviteten har GRATIS avbokning!

Översikt

Detta resepaket kombinerar en dags sightseeing med buss i staden med en entimmes kryssning i San Francisco Bay. Njut av utsikten över Golden Gate Bridge, Alcatraz Island och stadens skyline från vattnet och utforska sedan de mest ikoniska se värdheterna i din egen takt på en dubbeldäckarbuss med två tillgängliga rutter.

  • Upptäck San Franciscos främsta sevärdheter på denna rundtur.
  • Njut av panoramautsikten över San Francisco Bay från däck på ett kryssningsfartyg.
  • Utforska staden i din egen takt med bussen som låter dig hoppa på och av vid de hållplatser du väljer.

Det här ingår i priset

  • Officiell endagsrundtur med fria stopp i staden
  • 1-timmars kryssning i San Francisco-bukten
  • Ljudkommentarer
  • Mat och dryck (finns att köpa)

Välj deltagare och datum

I detalj

Lär känna San Francisco på denna bussrundtur och kryssning i bukten. Under en heldag får du se alla de största attraktionerna.

Utforska staden i din egen takt på den ljudguidade sightseeingbussen, som tillåter flexibel hop-on hop-off vid alla dess hållplatser. Med två tillgängliga turer tar den dig till San Franciscos mest ikoniska landmärken, inklusive Fisherman's Wharf, Chinatown, Fort Point och mer.

Njut av en timmes kryssning på den berömda San Francisco Bay, där du kan njuta av hisnande vyer över Golden Gate Bridge, Alcatraz Island och stadens skyline. Njut av panoramautsikten och lär dig mer om buktens landmärken genom kommentarer ombord.

Recensioner

4.5
· 1.407 Recensioner
  • K
    K.
    5
    Jag tyckte att det var ett omfattande och lättanvänt program. Det är ingen djupgående rundtur, men ett mycket trevligt sätt att lära känna San Francisco.
  • A
    A.
    5
    Utsikten över stadssilhuetten från kryssningsfartyget är som tagen ur ett vykort. Därefter tog vi bussen för att fortsätta besöka olika områden utan att bli alltför trötta.
  • T
    T.
    4
    Den flexibla biljetten var till stor hjälp för att planera dagen. Det enda problemet var att bussen var ganska full under rusningstid.
  • E
    E.
    5
    Ett bra alternativ för familjer. Barnen tyckte mycket om dubbeldäckarbussen och på båten hade de roligt med att titta på Alcatraz.

Ytterligare information

  • Denna aktivitet finns tillgänglig på flera språk. Du väljer språk på nästa skärm.
  • När du tittar i kalendern, tänk på att inte alla språk är tillgängliga alla dagar.
  • Tillgängligt för barnvagnar
  • Spädbarn ska sitta i en vuxens knä
  • Biljetten kan användas samma dag eller under två på varandra följande dagar
  • Buss- och båtturerna sker i turordning efter ankomst
  • Inte anpassat för personer i rullstol

Avbokningsvillkor

Om du avbokar minst 24 timmar före planerad avgång får du full återbetalning.

Andra aktiviteter i San Francisco