Biljetter till Splash Out Waterpark på Langkawi

4.6
(25 Recensioner)

Om aktiviteten

Denna aktivitet har FANTASTISKA recensioner
Från
107 kr 98 kr
Inga dolda avgifter
  • Din bokning bekräftas direkt

Översikt

Fördjupa dig i en oas av vattenglädje på Splash Out Langkawi, öns största vattentemapark, som ligger i Kedah Langkawi, bara 10 minuters bilresa från huvudfärjepiren. Med 12 åkattraktioner, allt från höghastighetsrutschbanor till säkra lekplatser för de minsta, är det den perfekta planen för en dag av avkoppling eller äventyr med familjen.

Parken är lämplig för alla åldrar och barn under 90 cm har gratis inträde. Sista insläpp är kl. 17.00 och sista meddelande om att lämna poolerna är kl. 17.45.

  • Rutsch ner för episka rutschkanor som Rainbow Rider och Perfect Storm.
  • Koppla av och flyta i den lugna River of Life.}
  • Splash Kingdom: Lekområde för barn under 12 år.

Det här ingår i priset

  • Inträde till vattentemaparken Splash Out Langkawi
  • Förvaringsskåp och handdukar (mot extra kostnad)

Välj datum

I detalj

Fly den tropiska värmen och bege dig till Splash Out Langkawi, en vattenpark som är utformad för att erbjuda både spänning och avkoppling. Börja med adrenalinkicken i Rainbow Rider, en mångfärgad rutschkana som låter dig glida genom svindlande svängar, och fortsätt med kraften i Perfect Storm, där en jättevåg kastar dig ner i en bubbelpool av vatten.

För de som gillar att roa sig i grupp finns Big Splash Kingdom med regnplattformar, vattenkanoner och flytande broar, medan de yngre barnen kan plaska och skvätta i Splash Kingdom-avdelningarna, som är avsedda för barn upp till 12 år.

Om du föredrar något lite lugnare tar River of Life dig på en lugn ström genom ett vattenlandskap som inbjuder dig att glömma stressen. Längs vägen finns loungeområden och soldäck för den som vill sola eller bara titta på vad som händer från stranden.

Splash Out Langkawi handlar inte bara om rutschkanor: de 12 attraktionerna innehåller allt från fartutmaningar till plaskzoner, skräddarsydda för att hela familjen ska kunna dela skratt och äventyr.

Recensioner

4.6
· 25 Recensioner
  • S
    S.
    5
    (0 Recensioner)
    De säljer bara snabbmat; om du letar efter vegetariska alternativ, ta med dig ditt eget mellanmål.
  • A
    A.
    5
    (0 Recensioner)
    Sista utrop för avgång 17:45; stänger i tid, planerar duschar tidigare.
  • J
    J.
    4
    (0 Recensioner)
    Gratis uppblåsbara stolar i vågbassängen, en detalj av tio.
  • F
    F.
    4
    (0 Recensioner)
    Perfect Storm var stängt i 30 minuter för underhåll; de meddelade detta och kompenserade med en glassvoucher.
  • Se mer

    Ytterligare information

    Avbokningsvillkor